Tuż przed wakacjami chcielibyśmy wszystkim Koleżankom i Kolegom pianistom polecić kolejną edycję wydarzenia, które w październiku 2018 r. odbędzie się w Krakowie:

logo Gradus web przezr 2017

Projekt skierowany jest do nauczycieli, uczniów, studentów i absolwentów szkół muzycznych. Wydarzeniejest w istocie rodzajem konferencji o wyraźnym zorientowaniu praktycznym.Łączy w sobie wątki tradycyjnej edukacji pianistycznej, edukacji początkowej, kameralistyki fortepianowej, improwizacji, czytania a’vista, a także przygotowania pianistów do funkcjonowania w profesjonalnym życiu artystycznym. Projekt jest kontynuacją cyklu "Gradus ad parnassum" zapoczątkowanego wspólnie przez prof. Ewę Bukojemską oraz mgr Olgę Łazarską.

Najbliższa edycja projektu odbędzie się w dniach 5-7 października 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie. 

W programie wydarzenia są:

  • -      wykład: Alfred BRENDEL: Jak grać Mozarta (“On playing Mozart”)
  • -      lekcje otwarte z prof. Wojciechem Świtałą
  • -      lekcje otwarte z prof. Andrzejem Ratusińskim,
  • -      lekcje otwarte z prof. UMFC dr hab. Joanną Ławrynowicz-Just,
  • -      lekcje otwarte dla duetów fortepianowych I zespołów kameralnych z prof. Marią Szwajger-Kułakowską

a ponadtowykłady i lekcje otwarte:

  • -      początkowe nauczanie gry na fortepianie: mgr Maria Serafin, 
  • -      trema i jej zwalczania: dr Anna Antonina Nogaj, 

Ponadto w ramach wydarzenia odbędą się trzy recitale:

  • -       recital fortepianowy Marcina Koziaka
  • -       recital Chopin Piano Duo (Anna Boczar/Bartłomiej Kominek) oraz Zarębski Piano Duo (Piotr Różański/Grzegorz Mania). 

 

Chcielibyśmy, by wydarzenie było kolejną 3-dniową okazją do poznania się, do rozwoju, wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie pianistów. 

Projekt współorganizowany jest przez Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, Fundację Pro Musica Bona i Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Projekt dofinansowany jest ze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz uzyskał wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego. 

Szczegółowe informacje, w tym zasady rejestracji i zgłaszania uczniów, rozesłane zostaną do szkół przed wakacjami oraz ponownie na początku kolejnego roku szkolnego. Dostępne będą również na stronach organizatorów (www.zelenski.krakow.plwww.spmk.com.pl). Pytania można kierować także na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorzy: Olga Łazarska

Grzegorz Mania

 

Współorganizatorzy:

logo ostateczne  logo szkoły  spmk logo1

 

 

Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach priorytetu "Edukacja artystyczna"

mkidn 01 cmyk

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Logo Małopolska V RGB 2

 

 

Informacje o edycji 2017 projektu tutaj