Koncert dla Ukrainy

Koncert dla Ukrainy

Wspólnie z Nizio Galeria, Fundacja Nizio, Fundacja Legii i Ukraiński Dom w Warszawie / Український дім у Варшаві zapraszamy na „Koncert dla Ukrainy”: piątek 11 marca 2022, godz. 19:00 w siedzibie Fundacji i Galerii Nizio przy ul. Inżynierskiej 3.

Koncert będzie wyrazem solidarności z Ukrainą i wsparcia działalności fundacji „Nasz Wybór”, która od 2014 roku prowadzi Ukraiński Dom – miejsce, gdzie cudzoziemcy, szczególnie obywatele Ukrainy, czują się jak w domu. Chcemy realnie pomóc potrzebującym korzystającym ze wsparcia Ukraińskiego Domu. Dlatego mimo, że koncert nie jest biletowany, to przy wejściu nasi goście będą mogli pozostawić darowiznę w formie „cegiełki” o zadeklarowanej przez siebie wartości. Wolontariusze fundacji „Nasz Wybór” będą je zbierać do specjalnej puszki. To sytuacja, w której każda kwota ma znaczenie. Będzie wspaniale, jeśli uda się nam wspólnie zapełnić fundacyjną puszkę!

Podczas „Koncertu dla Ukrainy” będzie miało miejsce premierowe wykonanie kompozycji-hymnu Patrycji Betley „Waltz for Ukraine”. W Galerii Nizio wystąpi także wokalistka Karolina Cicha, zaśpiewa symboliczną ludową pieśń ukraińską. Trzon muzycznego programu tworzą wybitni artyści muzycy, niektórych znają Państwo z cyklu koncertów „Wnętrza Muzyki”. Klasyczne kompozycje zagrają na cztery ręce pianistki Ravel Piano Duo, czyli Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska oraz pianiści Zarębski Piano Duo, tj. Piotr Różański i Grzegorz Mania. O jazzową stronę wieczoru zadbają wokalistka Agnieszka Wilczyńska i pianistka Kasia Pietrzko. Wszyscy muzycy, którzy wystąpią w Galerii Nizio 11 marca zrzekli się swoich honorariów. Organizatorzy i partnerzy pracują oraz dostarczają niezbędny sprzęt pro bono.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Galerią na adres galeria@nizio.com.pl. Zachęcamy również do dołączania do wydarzenia:
https://facebook.com/events/s/koncert-dla-ukrainy-11-marca-o/680736280044578/

Partnerzy: Fundacja Nizio, Fundacja „Nasz Wybór”, Ukraiński Dom, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów Oddział w Warszawie, Galeria Nizio, Fundacja Legii, Fortepiano, Feurich, MDK Profesjonalny transport pianin i fortepianów

Artyści: Patrycja Betley, Karolina Cicha, Ravel Piano DUO: Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska,
Zarebski Piano Duo: Piotr Różański i Grzegorz Mania, Jazz Duo: Agnieszka Wilczyńska i Kasia Pietrzko