Krakowski Salon Muzyczny po raz 7.!

Krakowski Salon Muzyczny po raz 7.!

Po raz 7 zapraszamy na muzyczne, krakowskie salony! W tym roku – dążąc do przywracania pamięci o krakowskiej tradycji – cztery różne lokalizacje! Będą i wielkie sale balowe, i kameralne wnętrza, a nawet mieszkania! Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza od 5 do 28 września na bezpłatne koncerty popularyzujące twórczość kameralną polskich kompozytorów.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na rozmaity repertuar, ale również wykonawców oraz miejsca koncertów. W tym roku wystąpią m.in. duet Katarzyna Drogosz (fortepian) i Agnieszka Oszańca (wiolonczela), duet Bartosz Koziak (wiolonczela) wraz z Grzegorzem Manią (fortepian), Michał Marcol (skrzypce), Krzysztof Karpeta (wiolonczela), Monika Kruk (fortepian), Aleksandra Kubas-Kruk (sopran), Anna Bernacka (mezzosopran), Jolanta Kowalska-Pawlikowska (sopran), Dominika Grzybacz (fortepian), oraz Polish Violin Duo: Marta Gidaszewska (skrzypce), Robert Łaguniak (skrzypce) w kwartecie z Magdaleną Bojanowicz (wiolonczela) i Piotrem Różańskim (fortepian).

Koncerty odbędą się w Instytucie Kultury Willa Decjusza, Instytucie Muzykologii UJ, Muzeum Krakowa – Pałacu Krzysztofory oraz Salonie Muzycznym na ul. Studenckiej.

Na koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki https://app.evenea.pl/event/7ksm/

Strona projektu:  https://spmk.com.pl/projekt/krakowski-salon-muzyczny-edycja-7/