Pierwsze czasopismo pianistyczne w Polsce!

Pierwsze czasopismo pianistyczne w Polsce!

Grasz na fortepianie? Nauczasz, koncertujesz, grasz dla przyjemności – to czasopismo specjalnie dla Ciebie!

„Notatnik pianistyczny” to pierwsze w Polsce specjalistyczne pismo dla wszystkich pianistów: utrzymujących się z grania, nauczania, grających dla przyjemności, uczęszczających do szkół, uczących się prywatnie, samodzielnie ćwiczących, występujących solo, w różnych formacjach kameralnych, współpracujących z większymi zespołami, tancerzami, umuzykalniających na różnych poziomach kształcenia, absolwentów szkół. Wydawca Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaznacza: łącznikiem jest po prostu fortepian i zamiłowanie do tego instrumentu.

Na łamach „Notatnika pianistycznego” znajdziemy teksty odnoszące się do gry solowej, kameralnej, aspektów psychologicznych, fizjologicznych, ekonomiczno-prawnych. Pojawią się też nowe kompozycje na dwie i cztery ręce, jak również szerzej nieznane, nieco starsze arcydzieła literatury fortepianowej. Znajdziemy również recenzje książek, nut i płyt. Będą też rozmowy ze słynnymi pianistami, dyskusje. W „Notatniku” mają być teksty inspirujące i przydatne w praktyce.

„Notatnik pianistyczny” to nie tylko ciekawe, inspirujące tematy, ale również ludzie, którzy te treści tworzą. Wśród nich koncertujący muzycy, pedagodzy z doświadczeniem, muzykolodzy, kompozytorzy, recenzenci oraz również psychologowie, trenerzy przygotowania fizycznego i mentalnego do praktyki muzycznej.

Wydawca namawia nie tylko do lektury, ale również aktywnego włączenia się w tworzenie kolejnych numerów kwartalnika. Zachęca do wysyłania artykułów na różne tematy, śląc listy do redakcji lub poszczególnych autorów oraz przesyłania zupełnie nowych utworów, które mogą być opublikowane na łamach czasopisma.

„Notatnik pianistyczny” to kwartalnik, którego pierwszy numer czerwiec-lipiec dostępny jest już bezpłatnie online. Czasopismo można prenumerować w formie papierowej lub cyfrowej.

Adres redakcji: Skarbona 4, 66-614 Skarbona

Listy do redakcji: listy@notatnikpianistyczny.pl

Współpraca: redakcja@notatnikpianistyczny.pl  ​

Social media:

www: http://notatnikpianistyczny.pl/

fb: https://www.facebook.com/notatnikpianistyczny

IG: https://www.instagram.com/notatnikpianistyczny/

Dystrybucja, prenumerata: www.alenuty.pl, prenumerata@alenuty.pl