Hiszpańska muzyka klarnetowa XX w.

Hiszpańska muzyka klarnetowa XX w.

Po dwóch płytach poświęconych polskiej muzyce klarnetowej XX i XXI wieku zajęliśmy się klarnetowymi kompozycjami hiszpańskimi! Na naszej najnowszej płycie znajdą Państwo znakomicie wykonane przez Agnieszkę Dąbrowską-Kras oraz Wiolettę Fludę-Tkaczyk kompozycje Miguela Yuste Moreno, Juliána Menéndeza, Joana Guinjoana i Salvadora Brotonsa.

Prezentujemy wybór dzieł na klarnet i fortepian, który pozwala dostrzec różnice kontekstów, dynamizmu i koloryt Półwyspu Iberyskiego – bogactwo muzyczne XX-wiecznej Hiszpanii z jej wielobarwnością, a jednocześnie wspólnotą.

Plaformy streamingowe:
https://id.ffm.to/spanish_clarinet_music_of_the_20th_century

“Tradycyjna muzyka Hiszpanii, podobnie jak historia kraju, pełna jest temperamentu, żywiołowości i emocji. (…) Zarejestrowane kompozycje powstały na przestrzeni niemalże całego XX wieku. Każde z dzieł reprezentuje wyjątkowe walory stylistyczne oraz interesujące podejście do struktury kompozycji. Twórcy w umiejętny sposób łączą klasyczną estetykę z elementami awangardowymi, co dało unikalny efekt potwierdzający, że piękno i świeżość mogą współdziałać z XX-wiecznym, odmiennym oraz z założenia bezkompromisowym postrzeganiem języka muzycznego.”
Agnieszka Dąbrowska-Kras

Pełny tekst oraz booklet:
https://spmk.com.pl/booklet_hiszpanska-muzyka-klarnetowa/

Partner wydania: