Start po raz 4!

Start po raz 4!

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów po raz 4 organizuje unikatowy program przeznaczony dla uczniów ostatnich klas szkół muzycznych II stopnia. W ramach wydarzenia odbędzie się seria bezpłatnych warsztatów z menedżerem, prawnikiem i specjalistami od projektów oraz konkurs mikrograntowy, w którym uczniowie mogą zdobyć do 500 zł dofinansowania na własne programy. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Wolności oraz patronatem Centrum Edukacji Artystycznej.

Miejsce: warsztaty online
Termin: 18-19 grudnia 2021 r.
Termin w konkursie: 31 stycznia 2021 r.

 „Start w muzyczną dorosłość” to 4 edycja serii warsztatów i programu mikrograntowego dla młodzieży. Wydarzenia mają nakierować uwagę młodych muzyków, uczniów szkół II stopnia na pozamuzyczne aspekty przyszłej kariery – profesjonalne funkcjonowanie na rynku muzycznym. Spotkania pozwalają uczestnikom na zdobycie wiedzy z zakresu planowania własnej kariery, autopromocji, przygotowywania projektów muzycznych oraz ich koordynowania, konstruowania budżetów, a także podstaw wiedzy prawnej w zakresie prawa umów i prowadzenia działalności gospodarczej.

Uczestnicy przygotowują własne projekty i otrzymują mikrodofinansowanie. Projekt nie tylko uczy, jak przygotować zadania, ale angażuje także w praktykę realizacji działalności kulturalnej – dzięki temu ma ogromne (i sprawdzone w praktyce) znaczenie dla rozwoju zawodowego uczniów oraz korekty systemu kształcenia artystycznego. „Start…” uzupełnia istotną lukę w kształceniu zawodowym przyszłych muzyków – a braki te stają się szczególnie kosztowne w obliczu realiów epidemicznych! – oraz przyczynia się do profesjonalizacji kadr kultury.

Zajęcia prowadzić będą prawnicy, menedżerowie i specjaliści w zakresie pozyskiwania środków finansowych. Odbędą się w formule zdalnej w połowie grudnia 2021 r., a sam konkurs mikrograntowy w I połowie 2022 r. Projekt realizowany jest dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Link do ankiety rejestracyjnej: https://forms.gle/Sea6EPqcwr6DmnFCA

Regulamin do pobrania: https://spmk.com.pl/wp-content/uploads/2021/11/Regulamin-projektu-Start-w-muzyczną-doroslość-4-2.pdf

Organizator:

Dofinansowanie:

Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich

Patronat: