Start w muzyczną dorosłość – edycja 3

Start w muzyczną dorosłość – edycja 3

„Start w muzyczną dorosłość” to 3 edycja serii warsztatów i programu mikrograntowego dla młodzieży. Wydarzenia mają nakierować uwagę młodych muzyków, uczniów szkół II stopnia na pozamuzyczne aspekty przyszłej kariery – profesjonalne funkcjonowanie na rynku muzycznym. Spotkania pozwalają uczestnikom na zdobycie wiedzy z zakresu planowania własnej kariery, autopromocji, przygotowywania projektów muzycznych oraz ich koordynowania, konstruowania budżetów, a także podstaw wiedzy prawnej w zakresie prawa umów i prowadzenia działalności gospodarczej.

Uczestnicy przygotowują własne projekty i otrzymują mikrodofinansowanie – do 500 zł na własne programy. Projekt nie tylko uczy, jak przygotować zadania, ale angażuje także w praktykę realizacji działalności kulturalnej – dzięki temu ma ogromne (i sprawdzone w praktyce) znaczenie dla rozwoju zawodowego uczniów oraz korekty systemu kształcenia artystycznego. „Start…” uzupełnia istotną lukę w kształceniu zawodowym przyszłych muzyków – a braki te stają się szczególnie kosztowne w obliczu realiów epidemicznych! – oraz przyczynia się do profesjonalizacji kadr kultury.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów dzięki Narodowemu Instytutowi Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Centrum Edukacji Artystycznej.

Miejsce: warsztaty online
Termin: 5 i 12 grudnia 2020 r
Termin na projekty: 31 stycznia 2021 r

Regulamin projektu
Formularz zgłoszeniowy