Kraków | Oblicza pianistyki – specjalny koncert na 1, 2, 4 i 6 rąk

2021-02-23 7
Kraków
Wstęp Wolny

Wraz z Fundacją Pro Musica Bona serdecznie zapraszamy na specjalny koncert na żywo: 23 lutego 2021 o godz. 19.00 w Sali koncertowej PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie (ul. Basztowa 9), podczas którego odbędą się premiery utworów Marty Mołodyńskiej-Wheeler.

Projekt „Oblicza pianistyki” jest serią koncertową prezentującą różne oblicza pianistyki – od gry solowej po kameralistykę w różnorodnych składach. Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych spotkamy się w gronie 9 pianistów, a w programie – utwory na 1, 2, 4 i 6 rąk! Wystąpią: Anna Duda, Łukasz Dębski, Dominika Grzybacz, Monika Gardoń-Preinl, Marta Mołodyńska-Wheeler, Agnieszka Plata, Ireneusz Boczek, Grzegorz Mania i Piotr Różański.

W programie znalazły się dzieła Sergiusza Rachmaninowa, Maurycego Moszkowskiego, Antonína Dvořáka, Mike’a Cornicka, Franka Bridgego, Piotra Czajkowski. Podczas koncertu po raz pierwszy na żywo usłyszymy utwory Mołodyjki i Fiesta de nieve (na 2 i 6 rąk) dr Marty Mołodyńskiej-Wheeler, gwiazdy programu telewizji Polsat „Beautiful Brain”.

Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/oblicza3/